wtorek, 9 lutego 2016

Kraków pokazał jak przyciągnąć inwestorów

Kraków pokazał jak przyciągnąć inwestorów a co najważniejsze jak zachęcić ich do tego by na dłużej związali się z tym jakże ciekawym oraz atrakcyjnym pod względem gospodarczym miastem.


Najciekawsze jest to, iż zrobił to w momencie gdy wiele mówiło się o stagnacji, kryzysie czy też marazmie oraz wzrastającym w całym kraju bezrobociu tutaj utrzymywało się ono na optymalnym co do tego poziomie.

 

Oczywiście nader trafnym pomysłem było stworzenie kolejnych terenów pod strefę ekonomiczną gdzie powstały nowoczesne parki technologiczne, nowe firmy czy też działają marki o światowej sławie. Plan był prosty a mianowicie wystarczyło zaprezentować Kraków w odpowiednim co do tego świetle, pozwolić na promocję oraz uwzględnienie wszelkich warunków jakie w przypadku potencjalnego inwestora można zaakceptować.


W ciągu ostatnich kilku lat statystyki pokazują iż było to nader trafne posunięcie a bezrobocie staje się coraz mniejszym problemem, choć nader większym wydaje się brak specjalistów oraz fachowców w bardzo wielu co do tego dziedzinach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz