sobota, 5 marca 2016

Kraków jest niepowtarzalny

Kraków to ciekawe miejsce, do którego powraca się niejednokrotnie. Ten ośrodek jest zaletą Polski zagranicą. To proste - to miejsce jest niepowtarzalne.

Kraków najważniejszy ośrodek Polski południowej. Leży na przecięciu głównych połączeń samochodowych i kolejowych. Swobodnie więc tu trafić z każdego zakamarka naszego kraju, a także z Europy dzięki Międzynarodowemu Portowi Lotniczemu w Balicach. Niezapomniana atmosfera tego miasta przyciąga jak magnes, zwłaszcza wyczuwa się to na ogromnym Rynku, stąd każdy obieżyświat powraca tu po wielokroć, a z każdą wizytą odnajduje coś nowego.

Stolica Małopolski to po pierwsze miasto studentów i to oni tworzą w tym miejscu ten niecodzienny nastrój, do tego to centrum kultury i rozrywki. Ale wprawdzie nowatorski duch unosi się nad Krakowem, zamierzchłe czasy i wielowiekowa tradycja przeszywa od początku do końca i jest widoczna na w każdym zaułku.

Aby się o tym przekonać, wystarczy przejść się najciekawszą trasą w Krakowie - Drogą Królewską, ciągnącą się od Barbakanu na Wawel.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz