niedziela, 24 czerwca 2018

Egzamin na prawo jazdy w Krakowie

Proces zdobywania prawa jazdy w naszym kraju nie jest szczególnie prosty. Wyobraźmy sobie, że w niektórych stanach USA wystarczy w tym celu wnieść opłatę egzaminacyjną, aby przystąpić do testu i nic więcej.

Nie trzeba zaliczać żadnego kursu wcześniej i tak dalej. A na tym przecież zwykle parkowanie prostopadłe jest wielką zmorą wszystkich zdających, którzy nie zawsze potrafią sobie z nim poradzić.

Obecnie kurs na prawo jazdy w Polsce polega na tym, że trzeba uczestniczyć w wielu godzinach zajęć teoretycznych i wiele kolejnych poświęć na praktyczną naukę jazdy w terenie, głównie w warunkach miejskich.

Wtedy można sprawdzić, czy umie się już parkowanie prostopadłe. Często wciąż odbywają się jeszcze zajęcia manewrowe na placu i wtedy właśnie parkowanie prostopadłe musi być koniecznie przez instruktora nauczone.

Jednakże też wiele szkół prawa jazdy rezygnuje z zajęć na placu, od razu wyjeżdżając w miasto.

Ma to o tyle zaletę, chociaż może niekoniecznie podobać się zdającemu kurs, że od razu kursant jest rzucony na głęboka wodę i w tym między innymi musi w warunkach naturalnych wykonać parkowanie prostopadłe.

Nie koniecznie można mieć dobre samopoczucie za pierwszym razem, raczej jest to związane z dużym stresem, ale też lepiej, aby parkowanie prostopadłe zostało wyuczone w dostatecznym stopniu, ponieważ jest to bardzo częsty sposób parkowania i im lepiej się je umie, tym lepiej potem będzie w życiu podczas prowadzenia swojego samochodu. Do dzieła więc i uczyć się parkowania w każdych warunkach i na wszystkie sposoby.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz